KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13931027
nr 1393 1027
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Oljemålning, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Trädgård i Pescaro, Italien". Signerad, daterad 1927, Gåva från konstnären, med dedikation. Olja på pannå, 29x35, yttermått inklusive ram: 43x49 cm
Utrop:
40.000 kr
Såld:
35.000 kr
måndag 26 april 2021
kl 20:54:01
26/4 20:02:05
- Klassiska
26 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Sven X-et Erixson
Läs mer om Sven X-et Erixson